Geokonstruktion, to firma z branży budowlanej z ponad 25 letnim stażem. Założona w Katowicach (a aktualnie kierowana z Dusseldorfu), przez lata istnienia zebrała mnóstwo doświadczenia i uznania wśród klientów z wielu miejsc na świecie. Dla zarządu był to impuls motywający do ciągłego rozwoju i ulepszeń. Jednym z aspektów potrzebujących takiego ulepszenia zdecydowanie była identyfikacja wizualna. Studio Sarna miało przyjemność zająć się tym w 2019 roku, a w 2020 zaprojektować również wybrane materiały biurowe i szatę graficzną strony internetowej. 

Pierwotnie ustaliliśmy, żeby zaprojektować proste i nowoczesne logo oparte wyłącznie na typografii. Kiedy mieliśmy projekt praktycznie gotowy, pojawił się jednak pomysł, aby dołożyć dodatkowo ikonę (sygnet). Okazało się bowiem, że z uwagi na dość długą nazwę, znak ciężko byłoby zmieścić na części wyposażenia. Posiadanie graficznej ikony rozwiązywało ten problem. W ten sposób ukształtował się ostateczny projekt logo, złożony z sygnetu i części typograficznej.

W kwestii palety kolorystycznej, postawiliśmy na prostotę i profesjonalizm. Ciemny granatowy odcień w połączeniu z kolorem białym sprawdzają się znakomicie. Jako dodatkowy kolor, wybraliśmy zieleń o dość dużym nasyceniu. I chociaż w przypadku wydruków używana jest raczej sporadycznie, to na stronie internetowej znajduje znacznie szersze zastosowanie.

Geokonstruktion stationery + photoGeokonstruktion stationery + photo