0_splash0_splash

Republic of Patterns to młodziutka firma planująca mocno namieszać w przemyśle odzieżowym. Wystartowali w 2018 roku, ze skromnym początkowo asortymentem kilku wzorów koszul, jednak z każdym kolejnym tygodniem nabierają rozmachu. My mieliśmy okazję zadbać o to, aby od strony wizualnej całe przedsięwzięcie prezentowało się jak najokazalej.

Zaczęliśmy od projektu logo. Sygnet powstał z połączenia symbolu flagi z prostym wzorem. Jest to niejako obrazowe zestawienie dwóch członów nazwy - 'republic' oraz 'pattern'. Idealnie uzupełnione przez warstwę tekstową - dzięki czemu logo sprawia wrażenie dobrze przemyślanej całości. Użyty w sygnecie wzór posłużył również do zbudowania szerszego patternu, który wzbogaca identyfikację wizualną. 

logo_1logo_1
logo_2logo_2
logo_3logo_3
dodatkowy1dodatkowy1

W dalszej kolejności zaprojektowaliśmy kilka kluczowych elementów wizualnych tworzących tożsamość marki. Od metek (tych wszywanych i tych kartonowych), poprzez obrandowanie wysyłanych produktów (znaczki na opakowania) czy okolicznościowe stemple aż po bony podarunkowe (w formie pisma urzędowego). Dodatkowo stworzyliśmy dwie pocztówki wysyłane jako gratisy, z zakupionymi ubraniami. Hasłem przewodnim marki jest 'No more basic!' stawiamy więc na mocne, krzykliwe kolory, niebanalne wzory i śmiałe pomysły. Wierzymy, że pomoże to wyróżnić się Republic of Patterns na mocno nasyconym rynku, a w przyszłości identyfikacja wizualna rozwinie się wraz z asortymentem. Na chwilę obecną RoP śledzić można na portalach społecznościowych (facebook, instagram) oraz na oficjalnej stronie www.republicofpatterns.com.

pattern1pattern1
foto07foto07
foto05foto05
foto12foto12
foto09foto09
foto10foto10
foto08foto08
foto06foto06
foto04foto04
foto11foto11