0101

Rofaqa to arabska (Doha, Katar) organizacja charytatywna zajmująca się pomocą sierotom. Jej celem jest dostarczanie pomocy w zakresie edukacji, opieki lekarskiej i psychologicznej. Do tej pory, Rofaqa dotarła już do ponad 100 000 potrzebujących dzieci na całym świecie.

Po pięciu latach działalności fundacja ciągle sie rozrasta. W związku z tym nieustannie pojawia się w nowych dla siebie środowiskach. Wchodząc na międzynarodowy rynek, przedstawiciele postanowili odświeżyć swój nieco już zakurzony wizerunek. Coś co początkowo było tylko niewielką inicjatywą - na tym etapie potrzebowało już mocnej i solidnej identyfikacji wizualnej. 

0202

Przez cały czas istnienia logo wypracowało sobie już pewną rozpoznawalność wśród sponsorów. Nie planowaliśmy więc drastycznych zmian. Całą energię skupiliśmy na dopracowaniu detali, wprowadzeniu nowej typografii i zmianie palety kolorów. Dało nam to solidne podstawy do zbudowania rzucającej się w oczy identyfikacji. Celem było tu pokazanie, że Rofaqa wprowadza odbrobinę szczęścia (kolorów) w życie potrzebujących. Stworzyliśmy cały system komunikacji z odbiorcą. Od doboru fontów i kolorów, poprzez klucz doboru zdjęć, zastosowanie efektów graficznych po umiejscowienie logo i komunikatów.

0303
0404
0505

Na koniec zaprojektowaliśmy kilka przykładowych materiałów promocyjnych (m.in. teczka, notes, banner) służących jako przykład dla przyszłych projektów, oraz szablon (look & feel) dla powstającej strony internetowej. Mamy nadzieję, że stopniowo wprowadzane zmiany, szybko sprawdzą się w swojej roli, a Rofaqa dostarczy dzieciakom jeszcze więcej radości.

0606
0707
0808
0909
1010
1111