Torbacze, to startująca w 2018 roku firma rodzinna oferująca produkty ekologiczne/zero waste. Na początku w ofercie pojawią się torebki z tkaniny, które stanowić mają alternatywę dla foliowych jednorazówek. Z czasem asortyment ma się jednak powiększać. Będą to produkty codziennego, domowego użytku. Kierowane są one do odbiorcy świadomego tego co dzieje się ze środowiskiem i chcącego dołożyć swoją cegiełkę do poprawy sytuacji. "Ten projekt to raczej misja i hobby, niż źródło dochodów"- tłumaczą założyciele. 

Tworząc logo skupiliśmy się przede wszystkim na wypracowaniu dobrego symbolu. Z jednej strony miał on oczywiście reprezentować ekologiczny aspekt marki, z drugiej natomiast podkreślać rodzinny charakter firmy. Tropy były dwa: wielka jodła która rośnie przed domem właścicieli, lub wróble - które najwyraźniej wybrały sobie owy dom na miejsce zamieszkania (na jego terenie naliczono kilknaście gniazd). Już po pierwszych szkicach, jednogłośnie wybraliśmy drugą opcję. Ważne było aby projekt był możliwie prosty, a typografia wyraźna i czytelna, gdyż pole eksploatacji znaku zazwyczaj będzie dość małe (np.: metka). Wszelkie szczegóły ograniczyliśmy więc do minimum, skupiając się na prostych kształtach.

Dla utrzymania spójności marki, wypracowaliśmy również system identyfikacji wizualnej obejmujący: dobór kolorów i fontów, stworzenie powtarzalnego wzoru do wykorzystania w późniejszych projektach i podstawowe zasady stosowania wszystkich powstałych elementów. Kilka przykładów oraz wizualizacji - do wglądu na poniższych zdjęciach.

0202
0303
0404
0505
0606
0707
0808
0909
1010
1111