logologo

wersja 1

W tej koncepcj pokazujemy książkę jako swego rodzaju portal do innych światów. Książka uniesiona jest tu do góry - w geście radości czy będąc pod wrażeniem jej zawartości. Na poniższym przykładzie z książki wychodzą chmurki, co ma symbolizować wolność, przygodę, marzenia. W razie potrzeby pomysł można rozwinąć w wielu innych kierunkach. Z książki może wychodzić na przykład ośmiornica, statek piracki, robot itd itp.

1_bag1_bag
1_wiz1_wiz

wersja 2

Prosta koncepcja z zaczytanym dzieciakiem, ktorego świat książek wciągnął tak bardzo, że nie potrafi odpuścić żadnej zapisanej w nich historii - stąd spora kolejka pozycji do przeczytania. Najbardziej złożona kompozycja ze wszystkich przedstawionych tutaj. Trzeba więc mieć na uwadze, że przy najmniejszych powierzchniach zadruku może być nieczytelna (na przykład na przypinkach/badzikach) więc tam lepiej ograniczyć się tylko do logo, lub fragmentu ilustracji. Za to świetnie sprawdzi się na przykład na zakładkach do książki (z myślą o tym powstała). Również na wizytówkach, torbach czy koszulkach będzie ok.

2_bag2_bag
2_wiz2_wiz

wersja 3

Wersja w dwóch kolorach z zastosowaniem efektu overprint (czyli docelowo 3 kolory). Myślą przewodnią było tutaj, żeby zrobić bardziej ruchomą grafikę którą można będzie dostosować do różnych formatów poprzez dodawanie/usuwanie elementów. Można więc nazwać ją 'responsywną'. Trzon grafiki to dwie zaczytane dziecięce główki. Uzupełniają je elementy takie jak wazon czy piłka. Zasadniczo mają być to proste kształty, niedopracowane, trochę abstrakcyjne co powinno fajnie działać na wyobraźnie. 

3_bag3_bag
3_wiz3_wiz

wersja 4

Zależało mi również żeby przedstawić przynajmniej jedną wersję o charkterze bardziej logo niż ilustracji. Jej zaletą jest na pewno prostota. Można na przykład zrobić pieczątkę z tym symbolem i tak obrandować papierowe torby, korespondencję firmową, koperty czy inne materiały. W poniższych przykładach prezentuję ją jednak jako dodatkową grafikę (czyli tak jak wszystkie pozostałe propozycje). Jeśli miało by to być logo, to trzeba by uprościć warstwę tekstową. W obecnej formie obydwa elementy są zbyt mocne żeby ze sobą współgrać w formie logo - byłaby to raczej rywalizacja.

4_bag4_bag
4_wiz4_wiz

Wersja 5

Ten pomysł wpadł mi do głowy na etapie robienia wariantu 2. Przedstawia dwójkę dzieciaków, trzymających swoje ulubione książki, bądź idących z książkami do kasy w sklepie. Nabrały ich tak dużo, że dosłownie prawie ich już nie widać zza tych książek. Chciałem żeby było to coś lżejszego, bardziej humorystycznego - z pomysłem. 

5_bag5_bag
5_wiz5_wiz

Wersja 6

Tutaj podejście z innej strony do koncepcji pierwszej - czyli każda książka kryje w sobie jakąś przygodę. Prezentujemy książkę jako szczyt góry. Ma to fajne dwojakie znaczenie. Z jednej strony góry reprezentują przygody, nieodkryty ląd. Z drugiej strony przyczytanie jednej książki, to jak zdobycie jakiegoś szczytu. Na horyzoncie już pojawiają się następne. Czerwona flaga na szczycie fajnie też koresponduje z hasłem 'Tu się czyta'.

6_bag6_bag
6_wiz6_wiz

i to już koniec