fast_mockup_00fast_mockup_00

Projekt we współpracy z agencją kreatywną VIS MEDIA.

Z początkiem roku, zgłosił się do nas startujący polsko-duński biznes kryjący się pod tajemniczą nazwą FASTconsult. Stawiającej pierwsze kroki w branży około IT (jak się finalnie okazało) firmie potrzebny był odpowiednio skrojony wizerunek. Reprezentującym FASTconsult - Zbyszkowi (PL) i Kasprowi (DEN) zależało na zbudowaniu nowoczesnej i wiarygodnej marki - atrakcyjnej zarówno dla potencjalnych klientów, jak i przyszłych pracowników. Jako kolektyw, FASTconsult dopiero się rozpędzał, indywidualnie jego członkowie mieli już jednak bardzo duże doświadczenie w pracy z klientami na europejskim rynku. Trzeba było jedynie zgrabnie ująć to w dobrze przemyślanej formie.

Proces twórczy naturalnie zaczęliśmy od wypracowania odpowiedniego znaku graficznego spinającego całość. FASTconsult zajmuje się wąskim segmentem programowania. Uogólniając - firma tworzy integralne systemy precyzyjnego sterowania urządzeniami (jak koparka czy maszyny wiercące w ziemi) za pomocą technologii GPS. Bardzo mocno stawia też na nowoczesność i innowacyjność. Zależało nam więc, aby logo było możliwie lekkie i minimalistyczne - dzięki czemu osiągnie nowoczesny charakter. Chcięliśmy również w jakiś sposób odnieść się do technologii GPS, która jest mocną stroną i ważnym ogniwiem w charakterystyce firmy. Stworzyliśmy więc znak który w dynamiczny sposób prezentuję literę 'F' (od 'FAST') inspirując się 'klockami' zasięgu anten GPS. Dopełnienie całości stanowi zgrabna typografia oparta na geometrycznym, bezszeryfowym foncie.

fast_logo_01fast_logo_01
fast_logo_04fast_logo_04
fast_logo_03fast_logo_03
fast_mockup_01fast_mockup_01
fast_logo_02fast_logo_02

W dalszej kolejności stworzyliśmy cały system identyfikacji wizualnej obejmujący między innymi kolorystykę, dobór fontów i szereg zasad stosowania logo. W oparciu o świeżo postały SIW, zaprojektowaliśmy również wizytówki (każda opatrzona zdjęciem) oraz ulotki promujące FASTconsult na międzynarodowych targach. Wykonaliśmy również projekt strony internetowej, dostępny do wglądu pod adresem: www.fastconsult.io.

fast_mockup_04fast_mockup_04
fast_mockup_07fast_mockup_07
fast_mockup_05fast_mockup_05
fast_mockup_fontfast_mockup_font
fast_mockup_02fast_mockup_02
fast_mockup_03fast_mockup_03
fast_mockup_06fast_mockup_06
fast_www_01fast_www_01
fast_www_02fast_www_02